NATYCHMIAST WYSYŁAMY! dostarczenie w ciągu 3 dni    

shopinfo@xdomowo.pl

Co zrobić z wiśni

Aktualnie trwa sezon na wiśnie i to zmusza nas do myślenia o tym do czego możemy wykorzystać te piękne soczyste owoce i jak zachować ich cudowny smak. Ponadto wiśnie są jednymi z najbardziej zdrowych owoców. Większość ich miąższu składa się wody (80%) a reszta to owocowy cukier. Wiśnie są bogatym źródłem witamin i minerałów.

Co zrobić z wiśni

Wiśnie są bardzo zdrowe i wspomagają ludzkie trawienie. Maja korzystny wpływ na tarczycę, oczyszczają krew, wątrobę, nerki i pomagają wydzielać soki trawienne. Jest to bardzo dobry przeciwutleniacz, który opłaca się regularnie konsumować. Poniżej znajdziecie sposoby na ich przechowywanie.

Oczywiście idealnie jest zebrać świeże owoce, z których można wycisnąć najwięcej korzystnych substancji. Z wydrylowanych wiśni można zrobić na przykład tradycyjny placek owocowy. Dobrym pomysłem są również wiśniowe knedliki posypane twarogiem. To jest dopiero bajka.

Z wiśni można również przygotować pyszne dżemy, kompoty i inne przetwory. A surowe idealnie się nadają do dekoracji przy różnych deserach i okolicznościowych tortach. Również mrożone wiśnie zachowują wiele swoich wartości odżywczych. Można je mrozić z pestką i bez pestki. Jest to świetny pomysł, bo dzięki temu o każdej porze roku możecie mieć cudowne wiśnie i bez problemu zrobić z nich ciasto albo napełnić knedliki. Wiśnie są wręcz idealne do zrobienia z nich przepysznego likieru.

Jeśli lubicie eksperymentować, możecie wiśnie wysuszyć. Aby nie straciły swojej soczystości lepiej jest je suszyć w całości aż do chwili kiedy dojdzie do wyraźnej redukcji wody (z przeciętego owocu soki same wypływają). I dopiero po tym należy wydrylować i dosuszyć. Wtedy wiśnie będą z grubsza takie jak rodzynki. Wiśnie są jednymi z najzdrowszych owoców i dobrze nadają się do przechowywania dzięki temu można z nich korzystać przez cały rok.

sticky01

reklamacja bez obaw

Zadzwoń do nas,
a my po towar przyjedziemy
ZA DARMO

Więcej informacji
sticky02

30 dni na ZWROT PIENIĘDZY

Odbiór towaru
ZA DARMO

Więcej informacji
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania,dalszym przeglądaniem strony zgadzasz się na ich dalsze używanie. Dowiedz się więcej o konfiguracji tutaj.